Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Altın Oran Burun Estetiği

Altın Oran Burun Estetiği

Pek çok estetik cerrahi operasyonlarında olduğu gibi burun estetiği konusunda da denge, simetri ve oran önemli bir unsur olup, cerrahi operasyon öncesinde ve operasyon esnasında yüzde bulunan bazı noktalardan özel ölçümler yapılarak, operasyonu yapılan kişinin altın oranını bulabilmek önemli bir husustur.

  Altın Oran İle Planlanan Burun Estetiği,

Burun uzunluğu ve projeksiyonu arasında ki oran, ağız genişliği ile burun genişliği arasında ki oran ve yüzün oturduğu dikdörtgenin kenarlarının birbirine olan oranı ile altın oran değerlerinde olması gereklidir. Altın oran ile planlanarak uygulanan burun estetiği, burnun, başa ve yüze göre dengesi, uyumu ve estetik görsel görüntüye en yüksek seviyede ulaşılabilmesi sağlanmaktadır. Burun estetiğinde ki asıl amaç, kişinin yüzüne uygun olan ve yüzünün daha da güzelleşmesini sağlayabilecek burun operasyonu gerçekleştirmektir.

  Burun Estetiği Ve Anestezi,

Çoğunlukla genel anestezi altında ve ortalama bir ile dört saat arası süren burun estetiği, burun deliklerinden yapılmakta olan kesiler ile burun içinde ki, burun sırtında ki ve burun ucunda ki şekil bozuklukları kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Burun estetiği operasyonu sonrasında morarma ve şişlik oluşmasını önleyecek yeni tekniklerde kullanılmakta ve bu teknikler, burunda bulunan kıkırdak ve kemik dokularına fazla bir hasar verilmeden değişiklikler uygulanmaktadır.

  Burun Estetiği Operasyonu Sonrası,

Burun estetiği için yapılan operasyon sonrasında iz kalmamakta ve burnun hemen alt kısmından kesi yapılması sebebiyle ancak altı ay içerisinde iz kaybolmaktadır. Şayet burun operasyonu esnasında kemik müdahalesi yapılır ise beş ya da on gün arasında kişinin deri yapısına bağlı olarak göz etrafında morluk oluşabilir ama en fazla on gün içerisinde hafif bir ödem dışında herhangi bir sorun kalmamaktadır. Aynı zamanda operasyon esnasında kullanılan özel teknikler ile operasyon sonrası bakım sayesinde ağrı durumu da yok denecek kadar az olmaktadır.