Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
[email protected] +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66 +90 533 383 88 66

Alın Germe

Vücudumuzun ihmal edilmiş olan yerlerinden biri olan yüz ifadelerinin ve kasların azizliğinden doğan alın hatlarındaki belirgin şekilde kırışıklıklardan veya oluşan izlerden birçok kişi rahatsızlık duymaya başlamaktadır. Bu yüzden de bazı kişiler yüzdeki o çizikler ve alında oluşan deformasyonları düzeltmek isterken bu tür yöntemlere başvurabilmektedirler.  Bu yüzden bazı kadınlar bu gibi görüntülerden rahatsızlık duymaya başlamaktadırlar. Hatta bunu kadınlara özgü bir şey olduğunu düşünürsek hataya düşmüş oluruz. Çünkü alın germe operasyonların bakımlı erkekler tarafından da tercih edildiğini söyleyebiliriz. Bu gibi görüntülerin yaş ilerledikçe daha çok belirginleşmeye başlaması alın germe yöntemlerine itmektedir. Alın germede yapılan bazı yöntemlerin acısız olması insanların daha çok talep etmeye bağlandığını da gösterir.

Neden Alın germe

Yerçekimi, stres, uykusuzluk, cilt özellikleri, beslenme, genetik özellikler gibi birden fazla sebepten dolayı oluşabilecek yüzlerdeki birikmeden kaynaklı oluşabilecek yaşlı yüz belirtileri oluşmaktadır. Bu yüzden bu süreçlerden geçen bazı kişilerin önlenebilir bir hastalık olarak belirtilen isminden dolayı yapılabilecek yöntemler çeşitlendirilmiştir. En az acı en maksimum faydalar için yöntemler geliştirilmektedir. Bu sebepten dolayı, ameliyatsız yüz gerdirme ve alın düzeltme yöntemleri yapılmaktadır.

Ameliyatsız Alın Gerdirme Yöntemleri

Yüz yenileme ve gençleştirme çalışmaların kişiye özel ancak bütünsel bir yaklaşım gerektirir.  Bu tür değişimlerin yaş, cinsiyet, çevre gibi fonksiyonlar düşünülerek her kişiye ayrı ayrı işlemler yapılması gerektiğini bilmeliyiz.  Yüzeysel cilt kırışıklıkları için PRP, orta düzey kırışıklar ve oluklanmalar da derinleşme olduğu durumlarda HIFU dolgu, gibi yöntemler söylenebilir.  Seanslı durumlar arasında yapılan işlemlerin bazıları var ise bunlar cildin sürekli canlı ve diri görünmesini sağlayıcı nitelikte olmasıdır.  Bu yüzden bu yöntemler de tercih edilebilir durumlar arasındadır. Besleyici kremler dengeleyici cilt tiplerine uygunluk açısından yapılmaktadır. Fitoterapi güvenilir ürünlerin de kullanılması uygun olabilecektir.  Ameliyatsız alın estetiği, yağ enjekte edilmesi, klasik alın gerdirme, endoskopik alın germe ameliyatı gibi işlemler de yapılmaktadır. Bunlar alın bölgesindeki kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve o bölgede görüntünün kaybolmasına yarayan yöntemlerdir. Bu yöntemler ameliyatsız alın bölgesinde botoks, yüz dolgusu ve lazer uygulamalarıdır. Alın bölgesinde oluşan derinleşmeler için yağ enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu da o görüntünün yok olmasını sağlamaktadır.

Alın Germe Sonucunda Hissedilenler

Alın germe estetiğinden sonra kişi kendini daha mutlu ve görüntü olarak daha huzurlu hissetmesine sağlar. Yüzdeki kaş hizasındaki genleşmesine ve kasların yumuşamasına sebep olmaktadır. Bu gibi estetiklerde kişinin aynadaki görüntüsünden mutlu olmak için daha çok tercih edilen bir yöntemdir. Daha çok yaşlılıktan oluşabilecek deformasyonlar sonucunda görünse de sonra psikolojik olarak rahatlama hissi verir. Bunun vücut derisi altına işlemesinden dolayı deri dinç durur ve kendini diri gösterdiğinden dolayı aynadaki görüntü daha çok huzur verici olabilmektedir.

Alın Germe Ameliyatı

Alın bölgesinde oluşan oluklara uygulanan cerrahi operasyonlardır. Bu işlemde saçlı olan deri kısmında boydan boya bir kesik yapılır ve kesilen yerden deriyi gererek orada olan fazla deri kısmı kesilir. Bu bölgede oluşan en büyük handikapı saçlı derinin altında oluşan kesik hattındaki derinin gerilerek yapılmasıdır. Bu tür ameliyatların sonrasında oluşabilecek komplikasyonların olması yapılmasının uygun olmadığının söylemek isterim. Alın germe ameliyatlarından daha çok alın germe işlemlerin yapılması daha çok tavsiye edilmektedir. Yani cerrahi bir müdahale kalıcı hasarlar oluşturabildiğinden dolayı dolgu, botoks ve lazer yöntemlerin uygulanması çok önerilebilir. Botoks ile dolgu işlemlerinin düzenli olarak yenilenmesi gerektiğinin bilgisi verilmesinde fayda olacaktır. Her türlü cerrahi müdahaleler dışında olan işlemlerin düzenli olarak yenilenmesi gerekir.